Výstava Jakuba Střechy

19.06.2024

V březnu se výstavní sál velkomeziříčského muzea zaplnil sérií fotografií nazvanou "Řeč Těla", která byla zároveň součástí maturitního projektu Jakuba Střechy. Slavnostní vernisáž se uskutečnila v pátek 22. března, a to za pěveckého doprovodu sboru Harmonie Ladies.

"Myšlenka, která mě motivovala k vytvoření této instalace, je otázkou, kterou jsem si jako autor pokládal: "Kdo jsem?" Osobnost každého z nás se postupně více projevuje skrze okolnosti, která nás obklopují, a naší reakcí na ně," vysvětlil svůj záměr autor.

Jakub Střecha studoval fotografii na Střední škole uměleckomanažerské v Brně. O fotografii se začal více zajímat až během studia, kde se seznámil s různými přístupy k tomuto médiu a jeho následným zpracováním. V současnosti se věnuje fotografii spíše autorsky, ačkoli je otevřený i komerčním přístupům, jako je například reportážní fotografie.