Muzeum Velké Meziříčí

Novinky

Historické slavnosti (4. září 2021)

Číst dál...

Zprávičky

Telefonní číslo do pokladny

(objednávky zájezdů, dotazy na otevírací dobu): 778 777 169  

Velkomeziříčský zámek se o víkendu pomyslně přenesle do roku 1909, kdy se v okolí Velkého Meziříčí konaly císařské manévry. Návštěvníci se mohli těšit nejen na přítomnost císaře Františka Josefa I., ale také na bohatý program, který byl na oba dva dny připraven.

O hudební program se postarala kapela Pouličníci, která má ve svém repertoáru oblíbené staropražské písničky. Pro děti pak byla po oba dva dny připravena odpolední pohádka. Nejen dámská část publika si přišla na své během historických módních přehlídek, pány zase jistě potěšila bojová operace v zámeckém parku.

V zámeckém parku bylo umístěno vojenské ležení a návštěvníci si mohli prohlédnout různé typy vojenských polních kuchyní, popřípadě ochutnat i jídlo v nich připravené.

V areálu byla umístěna rovněž polní pošta, vzduchovková střelnice, fotoateliér a četnická stanice. O občerstvení se postarala vojenská hospoda a stylová kavárna.

Na nádvoří byla umístěny i řemeslné stánky, kde si návštěvníci budou moci prohlédnout nejen zručnou řemeslnickou práci, ale také si výrobky zakoupit. 

Po celý víkend mohli lidé navštívit zámecké i muzejní expozice, sál s freskovou výzdobou či výstavu „700 let Řádu rytířů Kristových“.