Muzeum Velké Meziříčí

Novinky

Podzim na šlechtickém sídle (30. a 31. 10.)

Číst dál...

Zprávičky

Telefonní číslo do pokladny

(objednávky zájezdů, dotazy na otevírací dobu): 778 777 169  

Po roce opět areál velkomeziříčského zámku ožil tradičními historickými slavnostmi. Tentokrát se návštěvníci přenesli do druhé poloviny 19. století, kdy byla majitelkou Leopoldina Lobkovicová.

Na zámeckém nádvoří byla pro návštěvníky připravena historická módní přehlídka, pohádka O chytré kmotře lišce v podání pražského divadla Andromeda či kejklířská vystoupení. Nechyběly ani oblíbené staropražské a lidové písničky. 

Kromě programu na zámeckém nádvoří mohli návštěvníci zavítat také do zámeckého parku, kde si připomněli 150. výročí založení velkomeziříčského sboru dobrovolných hasičů. V parku byla vystavena historická hasičská technika a dobové hasičské uniformy. 

Nechybělo ani stylové občerstvení, horká čokoláda a tradiční kavárna.

Kromě venkovního programu měli návštěvníci možnost navštívit obnovené zámecké a muzejní expozice či výtvarnou výstavu Světy v nás.

 

 

Po dlouhé odmlce způsobené protiepidemiologickými opatřeními se ve výstavním sále uskutečnila první letošní vernisáž. Od posledního slavnostního zahájení výstavy uplynulo celých 550 dnů. Zhruba šest desítek návštěvníků si tak nenechalo ujít slavnostní zahájení výstavy Světy v nás autora Borka Vytlačila z Ateliéru Krisans. Na příchozí čekala velkoformátová plátna především s portréty, ale nechyběla ani vyobrazení z Velkého Meziříčí. Významným prvkem, který se prolínal všemi obrazy, byly především výrazné barvy. O průvodní slovo se postarala Eva Kočí Valová.