Historické slavnosti se nesly v duchu třicetileté války a doby Albrechta z Valdštejna. Program byl tentokrát rozložen do dvou dnů. V pátek večer verbovala vojenská patrola domobranu na Náměstí, odkud následně vyšel pochodňový průvod směrem na zámek. Po potrestání vojenských zběhů byla připravena ohňová show Magie ohně v podání skupiny historického šermu S.P.G. Zhruba sedm set návštěvníků zhlédlo představení plné efektů, ukázek fakírských dovedností, plivání ohně, žonglování či soubojů s hořícími zbraněmi.

Sobotní program byl na zámeckém nádvoří zahájen v půl desáté kejklířským vystoupením. V průběhu dne se na scéně střídali šermíři, hudebníci a tanečnice. Hodinu před polednem nastoupily všechny vojenské jednotky a uskutečnilo se slavnostní uvítání Albrechta z Valdštejna a celé jeho družiny. V podvečer pak byli vojáci dekorováni, čímž byly slavnosti oficiálně ukončeny.

Kromě zámeckého nádvoří mohli lidé navštívit také zámecký park, kde byl rozložen dobový vojenský tábor a odpoledne se tam odehrála také oblíbená vojenská šarvátka.

Po celý den byly v areálu umístěny řemeslné stánky s ukázkou práce, nechybělo ani stylové občerstvení. Návštěvníci si mohli prohlédnout také vnitřní expozice a sál s freskovou výzdobou, prohlídky byly ovšem na rozdíl od vstupu na nádvoří zpoplatněny.

Vstup do areálu byl bezplatný, kvůli epidemiologické situaci byli u vstupů na nádvoří brigádníci, kteří návštěvníky průběžně počítali a označovali je barevnými papírovým náramky. Díky tomu bylo možné zjistit, kolik návštěvníků se v areálu zhruba nachází.

V průběhu obou dnů se v prostorách zámeckého nádvoří a parku vystřídaly téměř 2 000 návštěvníků.

Fotogalerii naleznete zde