Muzeum Velké Meziříčí

Novinky

Zprávičky

Uzavření muzea

Z důvodu nařízení vlády zůstává muzeum uzavřeno.

Ačkoli muzea a galerie mohou být již v provozu, Muzeum Velké Meziříčí zůstává uzavřeno. Charakterem prohlídkových tras, které není možné procházet bez průvodce, odpovídáme památkovým objektům, která nadále zůstávají uzavřeny. V této chvíli připravujeme expozice tak, abychom byli schopni je, jakmile to epidemiologická situace dovolí, ihned otevřít.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu. 

Omlouváme se všem badatelům, ale z důvodu inventarizace bude v termínu od 6. dubna do 31. května 2021 archiv Muzea Velké Meziříčí pro badatele zcela uzavřen. Bohužel nebudou poskytovány ani konzultace telefonicky či e-mailem.

Děkujeme za pochopení.

Ve čtvrtek 17. prosince máte poslední možnost prohlédnout si výstavu Společenský život hmyzu. V pátek 18. prosince opět zavíráme...

Plakát Objevuj památkyV letošním roce odstartoval již 3. ročník celostátního propagačního projektu Objevuj památky, do kterého jsme se již v prvním ročníku zapojili. Prezentuje nestátní kulturní a technické památky, a to jak formou tipů na výlety, tak třeba také aktualitami k jednotlivým objektům. Kromě hradů a zámků zde najdete také zříceniny, církevní památky či radnice.

Do prvního ročníku se zapojilo 62 objektů, v letošním roce by se číslo mělo vyšplhat až k 97. 

Více informací o projektu naleznete na webových stránkách www.objevujpamatky.cz