Během zimní sezony

jsou uzavřeny všechny expozice včetně výstavního sálu. Těšíme se na Vaši návštěvu na jaře 2019.

Prostory tohoto salonu jsou věnovány císařským manévrům, které se uskutečnily v roce 1909 u Velkého Meziříčí. Hostitelem byl hrabě František Harrach, který v té době zámek vlastnil. Mezi nejvýznamnější hosty tohoto vojenského cvičení patřili císař František Josef I., německý císař Vilém II. a následník trůnu František Ferdinand d´Este.
Hrabě Harrach se v roce 1914 zúčastnil coby pobočník následníka trůnu manévrů v Sarajevu. V expozici se nachází kapesník s krví Františka Ferdinanda d´Este, který Harrach z manévrů přivezl. Hrabě jel stejným automobilem spolu s arcivévodou a jeho manželkou, vévodkyní Žofií, sarajevskými ulicemi v okamžiku, kdy došlo k osudným výstřelům.

DSC_5148  DSC_6118   DSC_5147