Telefonní číslo 566 522 773

funguje v průběhu měsíce ledna a února v omezeném provozu . Ředitelku organizace zastihnete na čísle: 778 777 168.

Telefonní číslo 566 522 206 zůstává v provozu.

Výstava „Od albitu k žule“ představuje mineralogickou část sbírek muzea. Jedná se o minerály, které byly nalezeny převážně v oblasti Velkomeziříčska.
Návštěvníci mohou nahlédnout do tzv. otevřeného depozitáře, kde se nachází sbírka ptáků vyskytujících se na území bývalého okresu Velké Meziříčí na počátku 20. století. Ta vznikala původně jako soukromá sbírka řídícího učitele Rudolfa Divíška, uznávaného preparátora, který ji používal pro výuku. Později celou sbírku věnoval muzeu a dál o ni pečoval a rozšiřoval ji. V depozitáři jsou dále umístěny lihové preparáty ryb a hmyzu, savci či exotická zvířata.
proda1    DSC_5110