Během zimní sezony

jsou uzavřeny všechny expozice včetně výstavního sálu. Těšíme se na Vaši návštěvu na jaře 2019.

Expozice, která byla slavnostně otevřena v květnu roku 2008, poskytuje návštěvníkům muzea základní údaje o historii i současnosti města.
V samotném úvodu je představen městský znak - sedm bílých orlích per zasazených do zlatého perizonia zakončeného na každé straně jedním trojlístkem téže barvy, to vše v červeném poli.
Návštěvník je pak seznamován s dějinami města (hlavními událostmi, které jsou důležité pro Velké Meziříčí, významnými budovami či různými institucemi), může porovnat způsob života ve městě a na vesnici a nahlédne do tajů řemesel a průmyslu (soukeníci, klihárny, koželužna či ševcovská dílna). Seznámí se rovněž s kulturou, vzděláním, uměním a dalšími obory vědění, které provázejí člověka během života.
K dispozici je též stolek s PC, kde je možné získat další podrobnosti o významných osobnostech a rodácích z Velkého Meziříčí. Do budoucna je plánováno zařazení interaktivních prvků.

DSC_5052 DSC_5089