Muzeum Velké Meziříčí

Novinky

Výstava Svět panenek (9. března - 26. května 2019)

Číst dál...

Zprávičky

Otevírací doba během Velikonoc

Od pátku 19. dubna do pondělí 22. dubna (včetně) budou zpřístupněny šlechtické salony, sál s freskovou výzdobou a výstava Svět panenek. Otevřeno bude od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

První zářijovou neděli se areál velkomeziříčského zámku přenesl do prvorepublikové atrmosféry. Pro návštěvníky historických slavností byla připravena dobová móda, swingové melodie, pohádka pro děti či ukázka armádní výstroje a výzbroje. Program zpestřily také ukázky charlestonu v podání Spolku elegantních dam. 

Zájemci si mohli zapůjčit i historická jízdní kola či se nechat svézt veteránem. Ve vestibulu hlavní budovy byla umístěna stylová kavárnička, a tak se celý den se přízemím zámku linula vůně kávy. Nechyběla ani pošta, četnická pátrací stanice či stylový fotoateliér. 

Prohlídky zámku byly tentokrát zpestřeny výstavou prvorepublikových modelů ze sbírky Dity Desové. Jednalo se jak origiály, tak i zdařilé repliky šité podle historických předloh. 

Ačkoli od rána vytrvale pršelo a počasí se umoudřilo až v pozdních odpoledních hodinách, našlo si na zámek cestu několik stovek návštěvníků.

Fotogalerii naleznete zde