Muzeum Velké Meziříčí

Novinky

Zprávičky

Během zimní sezony

jsou uzavřeny všechny expozice včetně výstavního sálu. Těšíme se na Vaši návštěvu na jaře 2019.

Zámek ožil v sobotu 2. června nočními prohlídkami, které se konaly v rámci osmého ročníku celostátního Festivalu muzejních nocí. Na zámek si našlo cestu dvě stě padesát návštěvníků, takže všechny prohlídky byly plně obsazeny.
V prvním patře zámku na příchozí čekaly tři oživené obrazy nejen ze života šlechty. Diváky bavili šermíři, kejklíř a malíř. Zájemci se dokonce mohli nechat zvěčnit rychlokresbou, a odnést si tak portrét na památku.
Ve druhém patře se o program postaraly tanečnice ze souboru Alla Danza, který se zaměřuje na historicky věrné rekonstrukce starých tanců jak z prostředí panovnických a šlechtických dvorů, tak z prostředí nižších společenských vrstev. Ve Velkém Meziříčí vystoupily s programem „La Belle Danse“. Tento náročný vysoký styl položil precizní základ současnému baletu.
Tanečnice vtáhly diváky do osmnáctého století, kdy si Marie Rebecca Ugarte pozvala tanečnice z francouzského dvora, aby jí zpestřily slavnost. Na konci vystoupení se do tance mohli zapojit i sami návštěvníci.
O hudební vložku se následně postarala kapela Calata, která program zpestřila světskou historickou muzikou.
Trasa noční prohlídky končila na vnitřním nádvoří, kde své řemeslo předvedli kovář a hrnčíř. Návštěvníci si prohlédli nejen jejich zručnou práci, ale mohli si zakoupit také hotové výrobky.

Fotogalerii naleznete zde 

1_2 1_11 1_15