Muzeum Velké Meziříčí

Novinky

Výstava Svět panenek (9. března - 26. května 2019)

Číst dál...

Zprávičky

Otevírací doba během Velikonoc

Od pátku 19. dubna do pondělí 22. dubna (včetně) budou zpřístupněny šlechtické salony, sál s freskovou výzdobou a výstava Svět panenek. Otevřeno bude od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Zámek ožil v sobotu 2. června nočními prohlídkami, které se konaly v rámci osmého ročníku celostátního Festivalu muzejních nocí. Na zámek si našlo cestu dvě stě padesát návštěvníků, takže všechny prohlídky byly plně obsazeny.
V prvním patře zámku na příchozí čekaly tři oživené obrazy nejen ze života šlechty. Diváky bavili šermíři, kejklíř a malíř. Zájemci se dokonce mohli nechat zvěčnit rychlokresbou, a odnést si tak portrét na památku.
Ve druhém patře se o program postaraly tanečnice ze souboru Alla Danza, který se zaměřuje na historicky věrné rekonstrukce starých tanců jak z prostředí panovnických a šlechtických dvorů, tak z prostředí nižších společenských vrstev. Ve Velkém Meziříčí vystoupily s programem „La Belle Danse“. Tento náročný vysoký styl položil precizní základ současnému baletu.
Tanečnice vtáhly diváky do osmnáctého století, kdy si Marie Rebecca Ugarte pozvala tanečnice z francouzského dvora, aby jí zpestřily slavnost. Na konci vystoupení se do tance mohli zapojit i sami návštěvníci.
O hudební vložku se následně postarala kapela Calata, která program zpestřila světskou historickou muzikou.
Trasa noční prohlídky končila na vnitřním nádvoří, kde své řemeslo předvedli kovář a hrnčíř. Návštěvníci si prohlédli nejen jejich zručnou práci, ale mohli si zakoupit také hotové výrobky.

Fotogalerii naleznete zde 

1_2 1_11 1_15