Muzeum Velké Meziříčí

Novinky

Santiago cestou necestou (15. března - 29. dubna 2018)

Číst dál...

Zprávičky

Provozní doba

Výstava Santiago cestou necestou je otevřena do neděle 29. dubna.

V pondělí 30. dubna jsou všechny expozice uzavřeny.

1. května začíná nová sezona. Otevřeno bude od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. Přístupné budou jak šlechtické a muzejní expozice, tak i sál s freskovou výzdobou.

Zámek ožil v sobotu 2. června nočními prohlídkami, které se konaly v rámci osmého ročníku celostátního Festivalu muzejních nocí. Na zámek si našlo cestu dvě stě padesát návštěvníků, takže všechny prohlídky byly plně obsazeny.
V prvním patře zámku na příchozí čekaly tři oživené obrazy nejen ze života šlechty. Diváky bavili šermíři, kejklíř a malíř. Zájemci se dokonce mohli nechat zvěčnit rychlokresbou, a odnést si tak portrét na památku.
Ve druhém patře se o program postaraly tanečnice ze souboru Alla Danza, který se zaměřuje na historicky věrné rekonstrukce starých tanců jak z prostředí panovnických a šlechtických dvorů, tak z prostředí nižších společenských vrstev. Ve Velkém Meziříčí vystoupily s programem „La Belle Danse“. Tento náročný vysoký styl položil precizní základ současnému baletu.
Tanečnice vtáhly diváky do osmnáctého století, kdy si Marie Rebecca Ugarte pozvala tanečnice z francouzského dvora, aby jí zpestřily slavnost. Na konci vystoupení se do tance mohli zapojit i sami návštěvníci.
O hudební vložku se následně postarala kapela Calata, která program zpestřila světskou historickou muzikou.
Trasa noční prohlídky končila na vnitřním nádvoří, kde své řemeslo předvedli kovář a hrnčíř. Návštěvníci si prohlédli nejen jejich zručnou práci, ale mohli si zakoupit také hotové výrobky.

Fotogalerii naleznete zde 

1_2 1_11 1_15