Muzeum Velké Meziříčí

Novinky

Výstava Svět panenek (9. března - 26. května 2019)

Číst dál...

Zprávičky

Otevírací doba během Velikonoc

Od pátku 19. dubna do pondělí 22. dubna (včetně) budou zpřístupněny šlechtické salony, sál s freskovou výzdobou a výstava Svět panenek. Otevřeno bude od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Muzeum slavnostně otevřelo nový výstavní sál. První listopadový den zahájilo provoz výstavou kostýmů z pohádkového seriálu Arabela.
Po úvodním slově místostarosty města Josefa Komínka a ředitelky muzea se zhruba stovka návštěvníků přesunula zpět do přízemí, kde už na ně čekala nejen výstava pohádkových kostýmů, ale také občerstvení laděné do podzimní tematiky.
Lidé měli možnost obdivovat nejen krásné filmové kostýmy, ale svoji pozornost mohli upřít rovněž na nově zbudovaný sál, ve kterém se výstava nachází.
Děti si zkoušely královské koruny, otevíraly záhadnou truhlu a lehaly do připravené postele. Dospělí zase zavzpomínali na svoje dětství, připomněli si oblíbené postavy a kdo měl chuť, mohl si pár kousků pohádkových kostýmů a retro oblečení ze sedmdesátých let vyzkoušet. Návštěvníci tak mohli strávit příjemný pohádkový podvečer a soudě dle usměvavých a spokojených obličejů, se tak snad také stalo.
 

Fotogalerii naleznete zde 

DSC_0042 DSC_0051 DSC_0055 DSC_0049