Muzeum Velké Meziříčí

Novinky

Výstava Svět panenek (9. března - 26. května 2019)

Číst dál...

Zprávičky

Otevírací doba během Velikonoc

Od pátku 19. dubna do pondělí 22. dubna (včetně) budou zpřístupněny šlechtické salony, sál s freskovou výzdobou a výstava Svět panenek. Otevřeno bude od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

O víkendu 23. a 24. července byly běžné prohlídky nahrazeny divadelním vystoupením, během kterého se návštěvníkům představily dvě desítky profesionálních herců. Děj čtyřicetiminutového příběhu byl zasazen jak do zámeckých interiérů, tak i do prostoru muzea. Návštěvníky provedl po zámku literát Tomáš Štítný ze Štítného, který příchozí seznámil se zámeckým pánem, služebnictvem, hudebníky, lékařem chorob duševních i se samotným Albrechtem z Valdštejna.
Zámkem za víkend prošlo 514 návštěvníků, pro které bylo odehráno 26 představení.

Fotogalerii naleznete ZDE

 
 Pergamen_1 Pergamen_2 Pergamen_3 Pergamen_4
  
 
V pátek 22. července se uskutečnilo slavnostní otevření výstavy "Tanec života v knihách Jakuba Demla", kterého se zúčastnily více než tři desítky hostů. Během zahájení promluvil kromě autora výstavy Libora Kučery také Pavel Sytař z brněnské filozofické fakulty. Pavel Sytař do Velkého Meziříčí zavítal v krátké době již podruhé - v červnu byl hostem Evropského festivalu filozofie.

Fotogalerii naleznete ZDE

 

Ve Velkém Meziříčí se 5.-12. června 2011 uskutečnil 5. ročník Evropského festivalu filozofie. Část přednášek a kulturních vystoupení se ukutečnila v prostorách velkomeziříčského zámku. Posluchačům se například představili Jan Burian, Pavel Sytař či spisovatel Michal Viewegh. Kromě přednášek byl připraven také doprovodný program. Rodiče s dětmi mohli navštívit divadelní představení Čarostřed a Černá paní, setmělým nádvořím se v pátek večer zase nesly muzikálové melodie v podání studentů JAMU.

Fotogalerii naleznete ZDE

EFF2011_1 EFF2011_2 EFF2011_3 EFF2011_4

 

             S20C-411052614340

 

Vernisáž k výstavě Vysočina okem Golemovým se uskutečnila ve středu 25. května v 16 hodin. Účastníci vernisáže si mohli prohlédnout nejen fotografie s židovskou tematikou od Pavla Remara, ale také keramické výrobky Evy Slonkové.

Fotogalerii naleznete  ZDE

 
              
Velkomeziříčský zámek otevřel v sobotu 21. května své noční brány. Na netradiční prohlídky se přišlo podívat 385 návštěvníků a akce se tak zařadila mezi ty nejúspěšnější.
V prvním patře zámku vtáhli návštěvníky do děje herci z divadelní a kaskadérské společnosti Štvanci. Příchozí uvítal sám majitel panství kníže Karel Liechtenstein, který návštěvníky za doprovodu klíčnice provedl svými komnatami. V zámeckých pokojích následně ožívaly jednotlivé obrazy ze života šlechty. Lidé tak zhlédli výuku hry na klavír, taneční vystoupení a šermířský souboj. Nechyběla ani bílá paní a malířské umění či spíše neumění italského výtvarníka.
Ve druhém patře zámku byl pro návštěvníky připraven hudební program v podání brněnské skupiny Tabard.
Muzeum se akcí zapojilo již do sedmého ročníku Festivalu muzejních nocí.

Fotogalerii naleznete  ZDE

Muzeum bezplatně navštívila stovka lidí

 

Během Mezinárodního dne muzeí ve středu 18. května si přišlo expozice velkomeziříčského muzea prohlédnout sto jedna návštěvníků. Na zámek zavítali nejen žáci mateřské, základní a střední školy, ale také jednotlivci z řad velkomeziříčských obyvatel.