Uzavření muzea

Z důvodu nařízení vlády je muzeum od 12. do 25. října uzavřeno.

20. léta 20. století

kov, dřevo, bakelit

krabice: 70x23,5x20,5 cm, vysavač: 61x17 cm

Vysavač značky Elektrolux s příslušenstvím v původní dřevěné krabici. V krabici se nachází samotný vysavač, dvě kovové trubice a pět nástavců (2 kartáčové a 3 ploché). Včetně krabice se jedná o 9 kusů.
Tento typ vysavače (model V) se vyráběl v letech 1921-1928. Na rozdíl od dobových těžkých a neskladných vysavačů byl Model V navržen tak, aby ležel na podlaze na dvou tenkých kovových kolejnicích. Tato novinka se stala světovým standardem po desetiletí. Poprvé umožnila jednoduché vysávání v domácnosti. Kolejnice byly inovací samotného zakladatele značky Axela Wenner-Grena. Konstrukce vysavače pak odrážela tehdejší trend v průmyslové výrobě, který vzešel od německého architekta Petera Behrensena.