Muzeum Velké Meziříčí

Novinky

Kouzlo myslivosti - nabídka pro školy

Číst dál...

Zprávičky

Otevírací doba výstavy Kouzlo myslivosti

úterý - pátek: 9.00-12.00, 13.00-16.00

neděle: 13.00-17.00

pondělí, sobota: zavřeno

Tematiku podzimních honů, přírody a zvířecích obyvatel lesa navozuje poslední letošní muzejní výstava nesoucí název Kouzlo myslivostí.

„Na výstavě je prostřednictvím panelové části prezentována historie myslivosti s přesahem do současnosti, nechybí oblast sokolnictví, nezbytná lovecká kynologie, myslivecké zvyky a tradice či historické lovecké zbraně,“ popsala výstavu její autorka Dana Cejnková s tím, že pomyslný lov beze zbraně pak návštěvníci zažijí díky působivým snímkům fotografa Antonína Havláta.

Kromě zajímavých textů čeká na návštěvníky také množství trojrozměrných předmětů, které pocházejí jak z muzejního depozitáře, tak rovněž ze soukromých sbírek.

Děti se dozvědí, v čem vlastně myslivost spočívá, o co všechno se myslivci v lese starají a jak mohou vypadat nejrůznější typy krmelců. Díky dermoplastickým preparátům se mohou seznámit s několika druhy lesních zvířat, nechybí ani ukázky našich dravců. Ve výstavním sále se usídlily preparáty výra, orlíka, dřemlíka, kuny či lasice hranostaj, na vše pak dohlíží majestátní daněk. Pro lepší představu o vývoji paroží si mohou zblízka prohlédnout jednotlivé vývojové fáze paroží jeleního a daňčího.

V případě zájmu je také možno získat informace o možnostech studia lesnických oborů či myslivosti.

Školní skupiny mohou výstavu absolvovat formou komentované prohlídky, kdy jim autorka výstavy jednotlivá témata přiblíží adekvátně jejich věku. Zaposlouchají se do hlasů zvěře a zkusí si přiřadit stopy k jednotlivým zvířatům.

Otevírací doba: úterý – pátek: 9.00–12.00, 13.00–16.00 (pro školní skupiny je vstup                                      možný od 8 do 16 hodin bez polední pauzy)

                             neděle: 13.00-17.00

                             pondělí, sobota: zavřeno

Školní skupiny můžete objednávat na telefonním čísle 566 522 206, popř. mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Vstupné: mateřské školy 10 Kč/žák, pedagogický doprovod zdarma

                 základní a střední školy 20 Kč/žák, pedagogický doprovod zdarma